Dlaczego chorujemy ? Dezynfekcja

Nie od dziś wiadomo , że wirusy , bakterie i grzyby są z nami od tysięcy lat .

Są głównym czynnikiem zachorowalności .
Jak się zarażamy ?

Wirus roznosi się drogą kropelkową, a więc w kropelkach śliny. Oznacza to, że możemy się nim zarazić, gdy ktoś chory kichnie na nas, kaszlnie lub rozmawia z nami, stojąc w bliskiej odległości. Wirusa znajdziemy również na różnego typu przedmiotach: klamce, włączniku światła, przyciskach windy, telefonie komórkowym, banknotach czy poręczach w autobusie. Wystarczy bowiem, że zainfekowana osoba kichnie w dłonie, a potem nie umywszy rąk dotknie jakiegoś przedmiotu. Następnie w niedługim czasie tego samego przedmiotu dotknie inna osoba i również nie umywszy rąk, przeniesie cząsteczki wirusa w okolicę nosa, ust czy oczu. Najdłużej wirus utrzymuje się na powierzchniach gładkich, takich jak plastik, metal czy szkło. Krócej na powierzchniach porowatych, takich jak papier czy bawełna.


Dlaczego warto dezynfekować pomieszczenia ?

Jest to niesamowicie bardzo ważne !

Na pewno zastanawialiście się dlaczego osoba chora zaraża inne osoby w danym pomieszczeniu . Dzieje się tak bo wszystkie związki chorobotwórcze zostają na przedmiotach i w powietrzu .

Metod dezynfekcji jest wiele .


Dlaczego warto skorzystać z Naszych profesjonalnych usług dezynfekcji ?

Sprzęt , który używamy i środki chemiczne , mają bardzo silne działanie i docierają do każdego zakamarka w danym pomieszczeniu . Proces jest szybki i 99,90 % skuteczny . Nie musimy się męczyć zwykłymi środkami do dezynfekcji bo nie jesteśmy w stanie wszystkiego co do centymetra odkazić .

Sucha mgła , która jest używana do dezynfekcji wraz z środkiem biobójczym rozprowadzana jest równomiernie po danym pomieszczeniu . Nanopowłoka ochronna , którą zostawia nasz środek jest aż do 10 dni ! . Niszczy wszystkie patogeny ze

środowiska zewnętrznego , przez co obniża się ryzyko zakażenia / zarażenia .
112 wyświetlenia0 komentarz